Інтелектуальне право/патентознавство/ліцензування 

Інтелектуальне право/патентознавство/ліцензування:

 
 

ЮПФ «Грищенко та Партнери» стала першою в Україні фірмою, що поєднала в своїй діяльності юридичну практику та послуги з охорони і захисту прав інтелектуальної власності.

  Від дня заснування в 1992 році фірма «Грищенко та Партнери» пропонує широкий спектр послуг в сфері охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності, їх використання та захисту від можливих порушень. Співпраця досвідчених патентних повірених, патентознавців і юристів забезпечує можливість надавати комплексні послуги українським і зарубіжним клієнтам на українському ринку і вирішувати будь-які завдання в цій сфері в повному обсязі – від юридичного оформлення прав клієнта на об'єкти інтелектуальної власності до їх захисту в суді.

  З грудня 2015 року питаннями охорони та захисту прав інтелектуальної власності опікується спеціалізований підрозділ фірми «Бюро інтелектуальної власності «Грищенко та Партнери АйПі».

Промислова власність, авторське право і суміжні права.

Практика забезпечення охорони прав інтелектуальної власності є одним з основних напрямків діяльності фірми «Грищенко та Партнери». Наша фірма стабільно входить в п'ятірку лідерів серед українських юридичних фірм за кількістю справ, пов'язаних із здобуттям і підтримкою в силі охоронних документів на об'єкти промислової власності. Серед наших клієнтів багато національних і зарубіжних компаній, у тому числі всесвітньо відомих виробників різного роду продукції.

Фірма «Грищенко та Партнери» надає послуги з оформлення заявок на здобуття патентів на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, свідоцтв на знаки для товарів і послуг, а також по забезпеченню їх дійсності. Крім того, наша фірма займається підготовкою документів для реєстрації авторських і суміжних прав, договорів, що стосуються прав автора на твори. В рамках даного напряму фірма надає консультаційні послуги з визначення найкращого варіанту охорони об'єктів інтелектуальної власності, що є у клієнта, і розробки загальної стратегії захисту його прав. На вимогу клієнта наші кваліфіковані патентознавці проводять якісну експертизу будь-яких видів об'єктів інтелектуальної власності.

Патентні повірені фірми «Грищенко та Партнери» спільно з юристами здійснюють підготовку і оформлення на державну реєстрацію договорів, що стосуються об'єктів інтелектуальної власності, включаючи ліцензійні договори, договори про передачу прав, договори франчайзингу.

Крім цього, наша фірма надає послуги із здобуття охорони об'єктів промислової власності за кордоном, у тому числі за міжнародною процедурою патентування винаходів і корисних моделей відповідно до Договору про патентну кооперацію (РСТ) і за процедурою міжнародної реєстрації знаків для товарів і послуг відповідно до Мадридської угоди. Для такої роботи ми залучаємо наших партнерів в Німеччині, Франції, Великобританії, США, Японії, Південній Кореї, СНД, країнах Балтії та інших країнах світу. В результаті такої співпраці наші українські клієнти мають можливість охороняти свої права на об'єкти промислової власності в інших країнах, працюючи з ЮПФ «Грищенко та Партнери» як зі своїм представником.

Захист прав власників об'єктів інтелектуальної власності.

Захист прав інтелектуальної власності є невід'ємною частиною практики, та вимагає залучення до справ клієнтів не лише юристів, але і патентознавців. У сфері захисту прав власників юристи і патентні повірені «Грищенко та Партнери» успішно представляють інтересів клієнтів в судах, Антимонопольному комітеті, органах МВС і митниці, а також в інших правоохоронних органах.

Фірма «Грищенко та Партнери» успішно допомагає клієнтам боротися з порушеннями прав на винаходи, промислові зразки і знаки для товарів і послуг при їх неправомірному використанні третіми особами, а також у випадках, коли справа стосується визнання охоронних документів недійсними у зв'язку з невідповідністю критеріям охороноздатності об'єктів.

Також фірма має великий досвід участі в спорах, пов'язаних з недобросовісною конкуренцією. Всі незаконні дії по відношенню до клієнтів фірми «Грищенко та Партнери» ефективно оскаржуються в судах різних інстанцій.

Окремим напрямом діяльності фірми є боротьба з піратством і підробками продукції наших клієнтів. За подібними послугами часто звертаються як українські, так і зарубіжні клієнти. На рахунку фірми багато виграних судових процесів, рейдів, вилучень контрафактної продукції. Серед клієнтів, яким надаються дані послуги – українські і зарубіжні компанії сфери виробництва продуктів харчування, побутової хімії, тютюнових виробів, програмного забезпечення та іншої продукції. Для цих компаній фірма займалася виявленням і арештом контрафактної продукції, добиваючись позитивних вирішень відповідних державних органів.

Спільно з органами внутрішніх справ на користь одного з найбільших світових виробників ігрових автоматів запобігла незаконне використання контрафактного обладнання. Разом з Державною митною службою фірма не раз обмежувала ввезення на територію України підробок продукції провідного світового виробника продуктів харчування, а також відомого виробника побутової хімії.

Таким чином, фірма «Грищенко та Партнери» може вирішувати всілякі завдання у сфері захисту прав клієнта на об'єкти інтелектуальної власності – від представництва його інтересів в суді та інших органах державної влади до сприяння виконанню відповідних рішень для припинення порушення прав клієнта.